Home Aktualitet Influenceri i njohur Harry Jowsey diagnostikohet me kancer lëkure
Influenceri i njohur Harry Jowsey diagnostikohet me kancer lëkure
0

Influenceri i njohur Harry Jowsey diagnostikohet me kancer lëkure

0
0

Influenceri i njohur Harry Jowsey u kërkon ndjekësve të përdorin krem kundër diellit pas diagnozës së kancerit të lëkurës.

26-vjeçari, i cili më parë u shfaq në Dancing With The Stars të ABC dhe Too Hot To Handle të Netflix, tha se kishte mbi supe për një ose dy vjet, por ai “nuk e kishte idenë”.

“Unë thjesht dua të shpëtoj dhe mbroj një nga ju djem atje,” u tha ai pesë milionë ndjekësve të tij në TikTok.

Influencuesi i lindur në Australi shtoi se ai “do të ishte mirë”.

Në postimin e tij ai tha: “Nuk ka vërtet një mënyrë të lehtë për ta thënë këtë, por javën e kaluar shkova te një dermatolog për të kontrolluar lëkurën time dhe më gjetën kancer të lëkurës.

“Unë do të jem mirë, gjithçka do të jetë në rregull.”

Jowsey tha se po e bënte publike diagnozën e tij për t’i nxitur ndjekësit e tij të mbanin krem kundër diellit me afrimin e verës

“Nëse je një bretkocë e vogël me njolla si unë, shko merr një hartë nishani dhe kontrollo trupin tënd, sepse nuk e di kurrë”, tha ai.

“E kisha mbi supe për një apo dy vjet, nuk e kisha idenë…

“Shkoni kontrolloni lëkurën tuaj, vishni kremin tuaj kundër diellit dhe jini pak më të përgjegjshëm sepse kjo është ajo që duhet të bëj tani dhe është shumë e frikshme.”

Ai gjeti famë në shfaqjen e takimeve reale të Netflix, Too Hot To Handle në 2020, përpara se të shfaqej në shfaqjen amerikane Dancing With The Stars në 2023.

Linku: https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-68911970

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/CkgknFKvxJa/?img_index=1