Home Lifestyle Horoskopi ditor, 24 maj 2024
Horoskopi ditor, 24 maj 2024
0

Horoskopi ditor, 24 maj 2024

0
0

Dashi

Falë tranzitit të ri të Venusit do të rritet dëshira për t’u bërë sërish protagonistë por edhe për të vënë në qendër të gjithçkaje dashurinë dhe jetën në çift. Kjo është edhe koha për të menduar për konsolidimin e një marrëdhënieje në çift. Kjo është gjithashtu një periudhë e shkëlqyer për ata që përgatiten për një provim ose duhet të marrin pjesë në një konkurs. Nëse keni qenë shumë të stresuar në punë gjatë javës, sot mund ta paguani çmimin duke u ndier pak i mërzitur.

Demi

Sot mund të shfaqen disa bezdi të vogla në lidhjet e gjata ose në marrëdhëniet me një ish. Ditët e fundit, tranziti i Jupiterit ju ka lejuar të rregulloni shumë gjëra që ishin të gabuara në jetën tuaj. Tani jeni më të bindur se kurrë që të mos bëni të gjitha ato gabime që keni bërë në të kaluarën.

Binjakët

Tani po mësoni të nxirrni në pah emocionet tuaja dhe të krahasoni veten me të tjerët. Qielli i sotëm do të sjellë momente verifikimi për ata çifte ende në ekuilibër që nuk kanë gjetur qendrën e tyre të përhershme të gravitetit. Jupiteri në shenjën tuaj do ju lejojë të kryeni të gjitha ato procedura ligjore dhe burokratike që ju kanë shqetësuar shumë ditët e fundit.

Gaforrja

Pjesa e fundit e muajit do të jetë shumë e dobishme për personat Gaforre për të verifikuar një dashuri apo për të hyrë në kontakt me persona të rinj. Nëse ka një person që ju pëlqen, kjo është koha e duhur për të shprehur ndjenjat tuaja. Sot do të jetë dita e duhur për të bërë një kërkesë në lidhje me avancimin në karrierë apo për të sqaruar diçka që nuk funksionon në marrëdhënien në çift.

Luani

Afërdita kohët e fundit ka filluar një tranzit që shpërblen marrëdhëniet shoqërore dhe miqësitë e reja. Tani përpiquni ta shijoni këtë fundjavë në një mënyrë të shkujdesur. Janë të paktë personat që u është dashur të përballen me probleme fizike në pjesën e parë të muajit, por tashmë po rikuperoheni ngadalë.

Virgjëresha

Nëse ka ende diçka që nuk shkon në dashuri, këtë fundjavë do të kërkoni një diskutim me partnerin për të kuptuar të vërtetën. Do të duhet të përpiqeni të gjeni një pikë marrëveshjeje për menaxhimin e fëmijëve, shtëpinë dhe planet për të ardhmen tuaj së bashku. Këta yje janë shumë bindës sidomos për ata që kryejnë vetëpunësim apo biznes të pavarur.

Peshorja

Kjo është periudha e duhur për të rifilluar kuotat tuaja të dashurisë. Nuk është më koha për të qëndruar pa lëvizur në qoshe duke pritur ngjarjet. Do t’ju duhet të krijoni kushtet për të takuar njerëz të rinj stimulues. Tani do të ketë të gjitha kushtet për t’u rikuperuar dhe për t’u ndjerë më mirë me veten.

Akrepi

Afërdita nuk është më kundër jush kështu që do të hyni në një periudhë në të cilën do të arrini të sqaroni jetën tuaj të dashurisë. Tani ka ardhur koha për të konsoliduar marrëdhënien tuaj, ndoshta duke planifikuar diçka interesante së bashku. Nga sot Jupiteri nuk do të jetë më negativ dhe për këtë arsye do të ketë një mënyrë për t’u rikuperuar edhe në planin psikofizik.

Shigjetari

Nuk është e lehtë të kuptosh gjendjen tënde shpirtërore gjatë kësaj periudhe. Ndoshta në dashuri do të dëshironit të lini të vjetrën për të renë, por përpara se të bëni zgjedhje kaq të rëndësishme, duhet ta mendoni me kujdes. Edhe ata që janë beqarë janë të etur për të ndërtuar një marrëdhënie të re. Disa projekte në të cilat keni besuar nuk kanë arritur rezultatet e dëshiruara dhe tani dëshironi të ndryshoni dhe të bëni diçka tjetër. Mundohuni të ndryshoni vetëm nëse alternativat që lindin janë vërtet të vlefshme.

Bricjapi

Ju vijnë disa emocione të mira. Këtë fundjavë përpiquni të relaksoheni dhe të mos mendoni për të gjitha ato probleme që kanë të bëjnë me punën apo detyrën. Mundohuni t’i përkushtoheni më shumë kohës së lirë. Në këtë moment ju keni një gjendje nervore të lakmueshme. Jeni kokëfortë dhe të vendosur si kurrë më parë për të arritur qëllimet tuaja.

Ujori

Përtacia dhe mërzia duhet të lihen mënjanë në këtë moment të jetës suaj. Nëse ka diçka që nuk funksionon me partnerin tuaj, tani është koha për t’u rikthyer në rrugën e duhur me një sqarim ballë për ballë. Të gjithë ata që kanë biznesin e tyre tani po mendojnë për inovacionin dhe zgjerimin e horizontit të tyre edhe në një nivel bashkëpunimi. Forca fizike po përmirësohet.

Peshqit

Në këtë moment yjet ju bëjnë thirrje që të shmangni reagimet tepër impulsive. Mundohuni të përdorni diplomacinë si një armë për të kuptuar pikën tuaj ose për të fituar një mosmarrëveshje. Sot shumë prej jush janë në ankth për rezultatin e një biznesi apo një provimi. Do të duhet të bëjmë edhe pak durim. Shmangni nervozizmin ose mërzinë.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-venerdi-24-maggio-2024/

Burimi i fotos:pexele.com