Home Lifestyle Parashikimi i motit, 25 maj 2024
Parashikimi i motit, 25 maj 2024
0

Parashikimi i motit, 25 maj 2024

0
0

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e një moti të paqëndru eshëm për shkak të kalimit të një sistemi frontal të pasur me lagështirë. Sipas MeteoAlb, vranësirat do të jenë më shumë prezente në zonat veriore dhe veriperëndimore, ku priten edhe rrebeshe të izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në orët e mëngjesit edhe në të mesditës duke luhatur vlerat ditore 8°C minimalja deri në 29°C vlera maksimale.

Era do të fryjë e lehtë, por herë pas here mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior.

Kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim deri në 2 ballë.

Linku:meteolb

Burimi i fotos:pexele.com