Home Aktualitet Gazetari i BBC gjendet i vdekur gjatë pushimeve në Greqi
Gazetari i BBC gjendet i vdekur gjatë pushimeve në Greqi
0

Gazetari i BBC gjendet i vdekur gjatë pushimeve në Greqi

0
0

Gazetari i BBC, Michael Mosley, i cili kërkohej prej së mërkurës, pasi u zhduk në rrethana të mistershme, u gjet pa jetë në zonën Agjia Marina të ishullit grek

Transmetuesi dhe kolumnisti i gazetës u zhdukën pasi shkuan për një shëtitje në bregdet në Symi.

Zbulimi erdhi në ditën e pestë të një operacioni masiv ajror, tokësor dhe detar për të gjetur prezantuesin televiziv.

Mosley, 67 vjeç, u pa për herë të fundit kur u nis për shëtitje përgjatë plazhit të Shën Nikolasit në ishullin Symi në orën 13:30 me kohën lokale të mërkurën.

Gruaja e tij, Dr Clare Bailey, ngriti alarmin pasi ai nuk u kthye në orën 19:30. Një operacion kërkimi dhe shpëtimi filloi për të gjetur mjekun, i cili njihet më së shumti për paraqitjet e tij në The One Show dhe This Morning.

Në kërkim përfshiheshin policë, zjarrfikës, qen të trajnuar posaçërisht, vullnetarë dhe një dron. Policia po punonte me supozimin se Mosley mund të ishte prekur nga nxehtësia dhe të kishte rrëshqitur dhe rënë, ndoshta nga një lartësi.

Mosley bëri një numër dokumentarësh rreth dietës dhe stërvitjes, duke përfshirë shfaqjen e Channel 4 Michael Mosley: Who Made Britain Fat? Ai ishte gjithashtu pjesë e serialit të BBC-së Trust Me, I’m a Doctor.

 

Linku: https://www.theguardian.com/media/article/2024/jun/09/body-of-man-believed-to-be-tv-doctor-michael-mosley-found-on-greek-island-authorities-say

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/C4vKhBAMS0o/