Home Aktualitet Ylli i ‘Clue’ Martin Mull jep frymën e fundit në moshën 80-vjeçare
Ylli i ‘Clue’ Martin Mull jep frymën e fundit në moshën 80-vjeçare
0

Ylli i ‘Clue’ Martin Mull jep frymën e fundit në moshën 80-vjeçare

0
0

Lajmin për vdekjen e babait e ka bërë të ditur vajza e Martin Mull në rrjetet sociale.

Martin Mull, i njohur më së shumti për rolet e tij në Clue dhe Sabrina the Teenage Witch, ka ndërruar jetë pas një “lufte të guximshme kundër një sëmundjeje të gjatë”.

“Më thyhet zemra të ndaj që babai im ndërroi jetë në shtëpi më 27 qershor, pas një lufte të guximshme kundër një sëmundjeje të gjatë”, ka treguar ajo në mbishkrimin teksa ka ndarë një foto bardh e zi të babait të saj.

“Ai ishte i njohur për shkëlqyer në çdo disiplinë krijuese që mund të imagjinohet dhe gjithashtu për reklamat e Red Roof Inn,” përshkroi Maggie. “Ai do ta konsideronte atë shaka qesharake.”

“Babai im do të mungojë thellësisht nga gruaja dhe vajza e tij, nga miqtë dhe kolegët e tij, nga kolegët artistë, humoristët dhe muzikantët, dhe – shenja e një personi vërtet të jashtëzakonshëm – nga shumë e shumë qen,” shkroi vajza e yllit në një. shënim i përzemërt.

Për ata që nuk kanë njohuri, Martin Mull bëri debutimin e tij në aktrim në vitin 1976 dhe u bë i famshëm pasi luajti në telenovelën komike Mary Hartman, Mary Hartman.

Linku:https://www.geo.tv/latest/551633-clue-star-martin-mull-breathes-his-last-at-80

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/explore/tags/martinmull/