Home Aktualitet Aktori i General Hospital ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare
Aktori i General Hospital ndahet nga jeta  në moshën 75 vjeçare
0

Aktori i General Hospital ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare

0
0

Doug Sheehan, aktor në General Hospital dhe Knots Landing, ndërron jetë në moshën 75-vjeçare.
Një shtëpi funerali në Wyoming tha se ai kishte ndërruar jetë ‘në mënyrë paqësore’, me ‘gruan e tij të dashur në krah’

Douglas Sheehan lindi në prill 1949 në Santa Monica, Kaliforni, duke filluar si aktor skene me Festivalin Kombëtar të Shekspirit në San Diego.

Paraqitja e tij e parë televizive ishte në 1978 në Charlie’s Angels, dhe roli i tij kryesor ishte ai i hetuesit privat Joe Kelly në dramën e gjatë të ditës ABC General Hospital midis 1979 dhe 1982.

Më vonë, ai luajti në serialin CBS Knots Landing si reporteri Ben Gibson dhe në sitcom ABC Ditë pas dite si agjent burse i kthyer në operatorin e çerdhes Brian Harper.

Ai gjithashtu luajti babain e Cher Horowitz-it, Mel, në versionin spin-off televiziv të Clueless dhe u shfaq si mysafir në Cheers si një kërkues i pashëm, por i bezdisshëm, i cili mërzitet Diane Chambers dhe kolegët e saj duke numëruar vazhdimisht numrin e fjalëve në çdo fjali që dikush flet.

Shtëpia e funeralit tha se ai ishte një veteran i ushtrisë amerikane, megjithëse nuk tha se në cilën degë. Sipas grumbulluesit të enciklopedisë në internet Encyclopedia.com, ai shërbeu në ushtrinë amerikane.

Linku: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/doug-sheehan-actor-death-b2576305.html

Burimi i fotos:pexele.com