Home Aktualitet Benji Gregory, ylli i ‘Alf’ ndahet nga jeta
Benji Gregory, ylli i ‘Alf’ ndahet nga jeta
0

Benji Gregory, ylli i ‘Alf’ ndahet nga jeta

0
0

Gregory luajti Brian Tanner, fëmijën më të vogël në familjen Tanner, në “Alf”, i cili ndjek një alien që jeton me një familje periferike. Megjithëse puna e tij më e njohur dhe më e famshme, Gregory gjithashtu bëri disa paraqitje të ftuar në shfaqje të ndryshme televizive gjatë viteve 1980 dhe fillim të viteve 1990, duke përfshirë “The A-Team”, “T.J. Hooker, “Ishulli i fantazisë” dhe “Zona e muzgut”.

Pas karrierës së tij të hershme në aktrim, Gregory u largua nga Hollywood dhe ndoqi interesa të tjera, duke përfshirë një qëndrim në Marinën e SHBA. Ai u regjistrua në vitin 2003 dhe u diplomua për t’u bërë shoku i aerografit, i specializuar në meteorologji dhe oqeanografi.

Gregory lindi Benjamin Gregory Hertzberg në Encino, Kaliforni, më 26 maj 1978. Babai, xhaxhai dhe motra e tij Hertzberg-Pfaffinger ishin të gjithë aktorë dhe gjyshja ishte agjentja e tij. Ai studioi film në Kolegjin e Akademisë së Arteve.

Linku:https://variety.com/2024/tv/obituaries-people-news/benji-gregory-dead-alf-1236066883/

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/C9Rf1uqu64O/