Home Tag "arkivashqip"

Ky është nipi i Sinan Hoxhës – Talenti më i ri në muzikë

0
Në familje Hoxha sapo u shtua dhe një talent i ri në fushën e muzikës. Quhet Rei Hoxha dhe është nipi i këngëtarit të mirënjohur Sinan Hoxha. Ai njihet ndryshe me emrin e artit që do e shoqërojë në karrierën muzike si “Monarc”. Monarc sapo publikoi klipin e tij më të ri në kanal zyrtarë […]

“Çfarë do të bëni sapo të dilni…”, ja përgjigjet pikante

0
Në kushtet kur të gjitha janë të izoluar prej gati dy javësh duke mos realizuar asnjë nga planet apo punët e përditshme, natyrshëm lind pyetja se çfarë do të bëjmë fillimisht sapo të dalim lirisht. Faqja e instagramit të “Arkivashqip” ka pyetur fansat se cila është gjëja e parë që do të bëjnë sapo të […]

“ArkivaShqip” rekord në Gjermani, kjo video ndër 5 më të shikuarat e të gjitha kohërave

0
Kanali “ArkivaShqip” në YouTube shënon një tjetër rekord në Gjermani. Në një renditje të videove me një numër të lartë shikimesh ndër vite, kënga “Të ka lali shpirt” një bashkëpunim midis Silva Gunbardhit, Mandit dhe Dafit, pozicionohet e katërta. Kjo është një renditje vërtetë surprizë duke pasur parasysh që kjo platformë ka rreth 24,2 milion […]

Majlinda Kryeziu këngë për zemërthyerit

0
Këngëtarja e dashur për publikun Majlinda Kryeziu sjell për fansat një prodhim të ri muzikor. Kënga të kam falë zemrën, është pritur mjaft mirë nga fansat, falë melodise së veçantë dhe tekstit që i referohet një zhgënjimi në dashuri. Kënga është pritur mjaft mirë nga fansat e këngëtares të cilët kanë komentuar pozitivisht si për […]

“Unë u deha” po nuk e merrni me mend çfarë vjen pas këtij projekti

0
Liroh është këngëtari më i ri i estradës muzikore dhe ka goditur që në projektin e parë të publikuar në kanalin ArkivaShqip në YouTube. Projekti i tij i parë mban titullin “Unë u deha”, një këngë ritmike, verore dhe shumë tërheqëse. Por këngëtari Liroh sapo ka nisur karrierën e tij muzikore dhe nesër në orën […]

Kënga që do ndezi atmosferat e dasmave është publikuar

0
Eduart Dema është këngëtari që i këndon muzikës nga krahina e jugut. Ai ka publikuar këngën më të re të titulluar “Qef o qef” e cila është një këngë ritmike verore. Dasmat që do bëhen këtë verë tashmë e kanë këngën që do ndezi atmosferën deri në maksimum. “Qef o qef o qerrata, qef o […]

Këngëtaret më hot sipas Enxhi Nasufit janë…

0
Këngëtarja simpatike Enxhi Nasufi ka publikuar këngën “Ti” në një stil unik të viteve ’80 në bashkëpunik me Boocky Dj. Ka qënë e ftuar në emisionin e Roza Latit “Why Not” ku ka rrëfyer për jetës e saj profesionale, mungesën në skenë prej 1 viti e gjysëm. Rrëfen për jetën e saj private dhe projektet […]

Një këngë patriotike e kënduar më së miri nga Argjend Lloga

0
Këngëtari i mirënjohur i muzikës Argjend Lloga ka publikuar një këngë vërtetë patriotike para disa kohësh. “E bukura Shqiptari”mban titullin himni i të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen. Një këngë ritmike që dëgjohen anambanë torjeve Shqiptare dhe jo vetëm. Kujtojmë që Argjendi nuk jeton në Shqipëri dhe për këtë arsye është performuar kaq mjeshtërisht prej […]

U publikua himni më i bukur i dashurisë nga Edon Zejna

0
Këngëtari më I ri ë fushën e muzikës Edon Zerja ka nisur karrierën në muzikë me një këngë shumë të këndshme. Një baladë e ngrohtë dashurie e performuar bukur nga Edoni dhe e xhiruar me mjeshtëri nga studio Inside Media e Dashnor Asllanit kanë bërë që ky projekt të jetë kaq i plotësua në ç’do […]