Home Tag "Elizabeth"

Incident i papritur në rrjete sociale, çfarë ndodhi me familjen mbretërore

0
Familja mbretërore gjatë një takimi është ndeshur me incidentin e papritur në rrjete sociale. Vetëm një ditë pasi u shfaq së bashku me Princin Charles Elizabeth ka mbajtur dy takime virtuale. Komisioneri i Lartë për Mbretërinë e Eswatini Thandazile Mbuyisa dhe Komisioneri i Lartë për Republikën Bashkëpunuese të Guajanës Dr. Rajendra Singh ishin në Pallatin […]

Incident gjatë fluturimit, Elizabeth përballet me momentin e frikshëm

0
Fluturimi i Mbretëreshës Elizabeth u detyrua të ndërpresë uljen në Londër për shkak të stuhisë dhe rrufesë. Ajo po udhëtonte nga rezidenca e saj Balmoral në Skoci për në Kështjellën Windsor përpara festimeve të shumëpritura të Jubileut Platinum që do të mbaheshin këtë javë. Sipas Sun, avioni me 13 vende të mbretërisë që u ul […]

Xhirime të rralla! Mbretëresha Elizabeth së shpejti në një dokumentar

0
Mbretëresha Elizabeth shihet si kurrë më parë në dokumentarin e ri me filma të rrallë të familjes mbretërore në shtëpi. Filmat shtëpiak, të cilët janë xhiruar kryesisht nga anëtarët e familjes mbretërore, datojnë në vitet 1920 Një imazh i gëzueshëm i mbretëreshës Elizabeth kur ajo u fejua me Princin Philip është përfshirë në një dokumentar […]

Elizabeth bën daljen e parë pasi u infektua me Covid 19

0
Mbretëresha Elizabeth shihet për herë të parë që nga testimi pozitiv për COVID-19 Elizabeth shfaqet në një ekran përmes lidhjes video nga Kështjella Windsor Mbretëresha Elizabeth u pa për herë të fundit kur u diagnostikua me COVID-19. Një pjesë e mediave madje arrinin ta bënin të vdekurn Elizabeth. Mbretëresha mbajti dy takime virtuale me ambasadorët […]

Detaji që mori vëmendjen në fjalimin e Elizabeth për Krishtlindje

0
Mbretëresha ka mbajtur fjalimin e saj të Krishtlindjeve, duke nderuar bashkëshortin e ndjerë Princin Philip. Elizabeth II rrëfeu se i mungon burri i saj, ndërsa pranoi se sezoni i festave “mund të jetë i vështirë për ata që kanë humbur të dashurit”. “Ndjenja e tij e shërbimit, kurioziteti intelektual dhe aftësia për të nxjerrë argëtim […]

Nuk do të ketë festë! Elizabeth anullon papritur planet për Krishtlindje

0
Familjen mbretërore dhe një herë tjetër nuk do ti shikojmë të gjithë së bashku. Mbretëresha Elizabeth ka anulluar drekën e Krishtlindjeve sipas burimeve të afërta pranë tyre. Ky vendim ka ardhur për shkak të pandemisë, rastet e të infektuarve po rriten dhe ‘Pallati Mbretëror’ ka preferuar të evitojë grumbullimet. Kujtojmë se familja e tyre ka […]

Zbulohet sekreti surprizues i ushqimit të mbretëreshës Elizabeth

0
Shefi mbretëror zbulon sekretin befasues për servirjen e ushqimit të Mbretëreshës. Një kuzhiniere që gatuante për Mbretëreshën Elizabeth ka treguar se ushqimi i saj do të kalonte në një aparat fotografik me rreze X para se t’i shërbente asaj në darkat shtetërore. Ajo është fotografuar në vitin 1999. Kuzhinierja uellsiane e bëri zbulimin gjatë një […]