Home Tag "Elizabeth"

Sipas ekspertëve Mbretëresha ‘do ta kishte urryer Harry-n dhe Meghan-in për dramën familjare që shkaktuan!

0
Mbretëresha ‘do ta kishte urryer Harry-n dhe Meghan-in për thërrisnin drama familjare për para’ Sipas ekspertëve mbretërorë, goditjet e Princ Harry dhe Meghan Markle në familjen mbretërore e lanë mbretëreshën e ndjerë të zhgënjyer dhe të shqetësuar. Komentet thumbuese të Princit Harry dhe Meghan Markle për familjen mbretërore do ta kishin lënë mbretëreshën e ndjerë […]

Ndërroi jetë rreth 1 vit më parë, ja cilat ishin fjalët e fundit të Elizabeth II për Sarah Ferguson

0
Sarah Ferguson, e njohur gjithashtu si Fergie së fundmi rrëfeu disa detaje nga biseda e saj e fundit me ish-vjehrrën e saj, Mbretëreshën Elizabeth II në podcast-it “Tea Talks with the Dutchess and Sarah”. Dukesha e Jorkut zbuloi se fjalët e fundit që Mbretëresha i tha ishin: “Vetëm bëhu vetvetja, Sarah”. Ajo gjithashtu shpjegoi se […]

A do të publikohet ditari i Mbretëreshës Elizabeth II?

0
Puna ka  filuar për gjërat personale tgë Elizabeth dhe menaxherët e saj së bashku me familjen po  punojnë për të vendosur se çfarë do të mbetet konfidenciale. Ka një mundësi. Një nga faqet e mëparshme të Mbretëreshës Elizabeth, Paul Whybrew, ka përzgjedhur ditarët dhe letrat e saj private për të vendosur se çfarë do të […]

FBI zbulon komplotin e viteve 1980 për të vrarë mbretëreshën Elizabeth II

0
FBI ka zbuluar komplotin e viteve 1980 për të vrarë mbretëreshën Elizabeth. Mbretëresha Elizabeth II u përball me një kërcënim për vrasje gjatë një vizite në vitin 1983 në SHBA, tregojnë dokumentet e sapo publikuara të FBI-së. Byroja Federale e Hetimeve ka publikuar një dosje në lidhje me udhëtimet e mbretëreshës së ndjerë në SHBA. […]

Princ Harry zbulon fjalët e fundit që i tha Elizabeth

0
Harry i tregon fjalët e fundit mbretëreshës pasi mbërriti shumë vonë në shtratin e vdekjes Princi Harry zbulon fjalët e fundit që i pëshpëriti gjyshes së tij, mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II, pasi mbërriti në shtratin e saj. Në kujtimet e tij të diskutueshme, Harry thotë se i tha gjyshes së tij të ndjerë me […]

Libri i ri zbulon ‘kirzën’ mes Philip dhe Mbretëreshës Elizabeth

0
Mbretëresha Elizabeth II thuhet se nuk e pa Princin Philip për “javë” në një moment krize të marrëdhënies së tyre. Libri i ri mbi jetën e saj pretendon të zbulojë disa sekrete nga marrdhënia e tyre. Mbretëresha Elizabeth II do të kalonte “javë” pa parë bashkëshortin e saj, Princin Philip, një libër i ri i […]