Home Tag "france"

“Nga Parisi me dashuri” Petale trëndafilash në krevatin e Bleonës

0
Bukuroshja Bleona Qerreti ndodhet në vëndin e dashurisë, në Paris të Francës. Një foto që vet Bleona ka postuar në Instagram na ka kuriozuar të gjithëve. Nën krevatin e saj gjëndeshin petale trëndafili të kuq, me anë të këtyre petaleve ishte formuar emri i Bleonës. “Nuk mund të them që nuk e dashuroj këtë” e […]

Pse kaq mendueshëm Lori Hoxha?!

0
Nga Franca në Londër kjo ka qënë internerari i bukuroshes Hoxha këtë javë të fundit. Një foto e saj pak orë më parë në instastory na ka futur në dyshime. Lori ngjan shumë mendueshëm, të jetë vallë e lodhur nga kaq shumë udhëtime?! Me shumë mundësi nuk është as e lodhur dhe as e mendueshme, […]

Zjarr në Toulouse të Francës, reperi shqiptar filmon atë

0
Gjatë ditës së djeshme, në qytetin Toulouse të Francës ka ndodhur një fatkeqësi. Në një vend kur edhe nuk shihet qartë se çfarë është, ka marr hov zjarri duke krijuar kështu një tym shumë të madh. Si duket mund të jetë djegur ndonjë shtëpi apo dyqan mallrash. Por këtë skenë trishtuese e pamë përmes reperit […]

Ku po kalojnë pushimet Elia Zaharia & Princ Leka

0
ÇIfti simpatik Elia & Princ Leka kanë vendosur të pushojnë dhe janë duke shijuar pushimet e tyre familjare. Elia ka ndarë disa foto në profilin e saj në Instagram gjatë pushimeve. Ata kanë vendosur të kalojnë kohën e tyre të pushimeve ne Francë dhe nga fotot e Elias jane duke e shijuar më së miri […]

Si të bëjmë një piknik në Paris?!

0
Më poshtë do të gjeni të gjithë informacionin për një ditë perfekte pikniku në Paris. Një nga dallimet më interesante që do të vini re në mes të Parisit dhe kryeqyteteve të tjera të botës është lehtësia e jashtëzakonshme me të cilën duket se Parisianët janë në gjendje të ndërrojnë marshin. Nuk do të thotë […]

Ëmbëlsirat që duhet të provoni në Francë

0
Jeni duke planifikuar një udhëtim në Francë, apo jetoni në këtë vend dhe nuk keni shumë informacion mbi ëmbëlsirat tradicionale që ka Franca, ky vend që mbahet për kulinarinë tradicionale në kuzhinë? Ata janë të njohur për specialitetin e bukës, për djathin dhe për shumë specialitete të tjera në lidhje me ushqimin. Ata kanë perfeksionuar […]