Home Tag "Gjermania"

Masa të rrepta kundër COVID-19, Gjermania shtyn lockdown-in

0
Gjermania ka vendosur të shtyjë lockdown-in që ishte parashikuar deri në fund të janarit për në datën 14 shkurt. Në një konferencë për mediat ditën e martë kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministrat e landeve kanë vendosur që mbyllja e detyruar të shtyhet për shkak të rrezikut që vjen nga mutacioni i virusit që po […]