Home Tag "Imeri"

Incident gjatë koncertit, ja çfarë i ndodhi Butrint Imerit

0
Butrint Imeri është një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare. Gjatë koncertit të fundit këngëtarit i ka ndodhur një incident. Dikush e ka qëlluar me shishe kokës por fatmirësisht situata nuk ka agravuar. Teksa këngëtari po bënte një video me turmën ai goditet me shishe dhe fatmirësish nuk ka pasur ndonjë lëndim serioz. […]

Një talent i lindur, Imeri Rizah surprizon me projektin e fundit

0
Këngëtari Imeri Rizah që në fëmijëri e kuptoi që kishte talent dhe vesh  të veçantë muzikor. Dedikimi dhe puna e palodhshme e tij për tu bërë një këngëtar i suksesshëm filloi që atëherë dhe sot konsiderohet një nga zërat më të veçantë të muzikës në Kosovë. Paralelisht ai ka ndjekur karrierën profesionale dhe jetën familjare. […]

Një mesazh dedikuar nënës, kjo këngë nuk duhet humbur

0
Këngëtari Imer Rizah ka publikuar në ditën e 8 marsit një këngë dedikuar nënës. Kënga  vjen me një ritëm dhe një tekst unik dedikuar personit më të rëndësishëm për çdo njeri. “Për nanën” është një këngë shumë e veçantë që vjen përmes notave dhe fjalëve më të bukura që vetë këngëtari ja dedikon nënës së […]