Home Tag "#lajmitrisht"

E trishtë! Ndërron jetë piktori i njohur shqiptar 

0
Ditës e sotme është njoftuar se ka ndërruar jetë piktori i njohur shqiptar, Daut Berisha.  Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit përmes një postimi në Facebook.  “E nderuar familje Berisha,  Me dhimbje pranova lajmin për ndarjen nga jeta të piktorit Daut Berisha, një prej artistëve më të shquar të […]

Arti në zi! Ndahet nga jeta ylli i “The Wire”

0
Aktori i ‘The Wire, Al Brown, i njohur për portretizimin e Stan Valcheck në serialin ikonik të HBO, ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Brown vdiq të premten në Las Vegas pas betejës së tij me Alzheimer, konfirmoi vajza e tij Jenny, sipas TMZ, e cila ishte e para që raportoi lajmin e hidhur. Sipas Deadline, […]

Ndahet nga jeta aktori me famë botërore, dyshohet se ka kryer vetëvrasje

0
Jason David Frank, ylli i Mighty Morphin në serialin televiziv “Power Rangers”, ka vdekur në moshën 49-vjeçare në Teksas, ka konfirmuar përfaqësuesi i tij. Shkaku i vdekjes nuk u publikua menjëherë, megjithëse raporte të shumta treguan se Frank vdiq nga vetëvrasja, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar. Ai la pas katër fëmijë, dy djem […]

E trishtë, ndërron jetë aktorja dhe modelja e njohur e “Playboy”

0
Adhuruesit e filmit të viteve tetëdhjetë po mbajnë zi për humbjen e Kymberly Herrin. Aktorja e njohur, Kymberly Herrin ka vdekur në moshën 65-vjeçare.Herrin ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e saj në Santa Barbara, Kaliforni, më 28 tetor por lajmi u bë me dije së fundmi. Mbesa e aktores, Theresa Ramirez ndau një fotografi të […]

E trishtë! Ndahet nga jeta këngëtarja legjendare me famë botërore

0
Vdes në moshën 77-vjeçare një nga gjigantet e muzikës popullore braziliane, Gal Costa. Këngëtarja u bë e famshme në vitet 1960 kur drejtoi lëvizjen kulturore Tropicália së bashku me yjet e tjerë Gilberto Gil dhe Caetano Veloso. Ende nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes së saj. Costa së fundmi anuloi disa koncerte me […]

E trishtë! Gjendet i pajetë në banesën e tij këngëtari i njohur

0
Aaron Carter, këngëtari i njohur dhe vëllai më i vogël i anëtarit të Backstreet Boys, Nick Carter, ka ndërruar jetë më 5 nëntor, konfirmoi përfaqësuesi i tij për CNN. Ai ishte vetëm 34 vjeç. “Është keqardhje e thellë të raportosh se Aaron Carter u gjet i pajetë në shtëpinë e tij në Palmdale,”- tha përfaqësuesi […]