Home Tag "Louis Gossett Jr"

Ndahet nga jeta artisti i dytë me ngjyrë që fitoi Oscar

0
Louis Gossett Jr. ylli i “An Officer and a Gentleman” dhe “Roots”, vdes në moshën 87-vjeçare. Banori i Bruklinit u shfaq gjithashtu në produksionin origjinal të Broadway-it të “A Raisin in the Sun” dhe shkroi një këngë me legjendën popullore Richie Havens. Louis Gossett Jr., djaloshi i ashpër me një anë të ndjeshme që fitoi […]