Home Tag "partneri"

Shenjat që tregojnë se bashkëshorti juaj nuk ju vlerëson

0
Nuk bën asnjë përpjekje në përgjegjësitë e përbashkëta. Kur përgjegjësitë e përbashkëta si gatimi, pastrimi ose kujdesi për fëmijët lihen vetëm mbi supet tuaja, mund të mendoni se burri juaj po largohet nga partneriteti. Kur ai i anashkalon këto përgjegjësi, kjo mund të pasqyrojë një shkëputje nga thelbi i partneritetit, duke ju lënë të pyesni […]

Arsyet e vërteta pse partneri/ja juaj mund t’ju ketë tradhëtuar

0
Kanë nevoja emocionale të paplotësuara. Partneri juaj mund të ndihet i vetmuar, i pavlerësuar, i parëndësishëm emocionalisht ose përgjithësisht i paplotësuar. Ata madje mund të ndihen të paaftë për të përmbushur nevojat e bashkëshortit tjetër. Të qenit në një raport dhe i vetmuar mund ta bëjë njeriun të ndihet i parëndësishëm ose i dështuar. Ndjejnë […]

Shenjat që tregojnë se partneri juaj po mendon për dikë tjetër

0
Ata shkëputen emocionalisht. Kur një partner shmang qëllimisht ose pa dashje lidhjen emocionale dhe marrëdhënie të përkushtuar në një përpjekje për të ruajtur pjekurinë emocionale ose për të promovuar distancën, mund të ndodhë edhe shkëputja emocionale. Kjo mund të jetë e dukshme në disa situata nëse ata veprojnë ftohtë ndaj jush. Ndryshimet në stilin e […]

Adelina Ismaili surprizohet nga partneri në 13 vjetorin e dashurisë së tyre

0
Adelina Ismaili është një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare. Këngëtarja sot feston 13 vjetorin e  njohjes me bashkëshortin Val Krasniqin. Në këtë ditë të veçantë për dashurinë e tyre bashkëshorti i këngëtares ka vendosur ta surprizojë me fjalët më të ëmbla. ‘Dashuria e vërtetë kurrë nuk përfundon. Ajo njeh presje, por kurrë […]

Partneri i saj e urren vëmendjen, Fjoralba zbulon vuajtjet e postimeve

0
Moderatorja Fjoralba Ponari prej kohësh ka konfirmuar se është në një lidhje me Françeskon. Partneri i saj nuk i përket botës së showbizit dhe as që ka dëshirë të bëhet ndonjëherë protagonist. Moderatorja shpesh na ka rrëfyer dëshirën e saj për ta përfshirë sado pak në rrjete sociale dhe jo vetëm por deri tani nuk […]

Fjoralba e mban të dashurin larg vëmendjes dhe sapo na zbuloi arsyen

0
Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari është treguar gjithmonë e rezervuar sa i takon jetës private. Vetëm së fundmi pas disa vitesh bashkë, ajo ka postuar shumë rrallë ndonjë foto me partnerin. Por në përgjithësi preferon ta mbajë larg vëmendjes së medias. Dikush e ka pyetur Fjoralbën: “Përse se poston të dashurin më shpesh,shkoni shumë” “Le […]