Home Tag "pushime"

Eni Vasili na shkriu zemrat me pozën e rrallë të binjakeve

0
Moderatorja Eni Vasili prej një viti është bërë nënë e dy vajzave binjake. Postimet e Enit me vogëlushet janë të pakta në rrjetet sociale, ku moderatorja mundohet të mos ua nxjerrë fytyrën. Megjithatë nuk i ka rezistuar fotos së ëmbël me to gjatë pushimeve të saj, të cilën e ka ndarë me ndjekësit në llogarinë […]

Këto qytete evropiane janë sa tërheqëse aq edhe ekonomike për t’u vizituar

0
Porto, Portugali   Porto është një nga destinacionet më ekonomike në Evropën Perëndimore dhe ndodhet në zemër e Portugalisë Veriore. Ky qytet i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s krenohet me katedrale të zbukuruara, sheshet plot gjallëri, oborret dhe restorantet e bukura buzë lumit me pamje nga Lugina Douro. Verërat e ëmbla janë një tjetër aryse për […]

Pushime në Itali, ky veprim mund t’iu kushtojë 500€ gjobë

0
Kryebashkiaku i një qyteti turistik italian ka vendosur të vendosë gjoba për personat që dalin me rroba banjo në qytet, duke përmendur shqetësimet për “cilësinë e jetës”. Massimo Coppola, kryebashkiaku i Sorrentos, njoftoi gjoba që variojnë nga 25 deri në 500 euro në një postim në Facebook të publikuar më 6 korrik. “Jo më me […]

Hoteli më i shtrenjtë në botë… nuk ndodhet në Dubai!

0
Lover’s Deep Luxury Submarine Hotel është hoteli më i shtrenjtë në botë. Eksperienca e akomodimit në këtë hotel është unike, pasi kombinon luksin me përvojën e pushimeve luksoze submarine. Hoteli në formën e nëndetëses ndodhet në St Lucia dhe mund të lundrohet nëpër Karaibe,  për t’iu përshtatur kërkesave të klientëve të saj. Ai ofron akomodim […]