Home Tag "rikthehet"

Rikthehet Oni Pustina, ja në cilin ekran do e shohim

0
Oni Pustina mbetet një nga personazhet më të njohur të showbizit shqiptar edhe jashtë kufijve. Ai mbahet mend për fitoren e tij në ‘Dance with the stars’. I ka munguar skenës shqiptare por së fundmi është bërë pjesë e emisionit “Dua të të bëj të lumtur” që drejtohet nga moderatorja shumë e dashur për publikun Arbana Osmani. Mbrëmjen […]

Rikthehet Soni Malaj, kësaj here si prezantuese në një kompeticion bukurie

0
Këngëtarja e njohur Soni Malaj do t’i rikthehet prezantimit në një konkurs bukurie që do të mbahet shumë shpejt. Në një intervistë për ‘Lartë e Poshtë’ nga Eraldo Rexho u zbuluan detajet e organizimit, ndër to edhe prezantuesja e spektaklit. Gjatë intervistës ajo zbuloi se është shumë e lumtur për këtë rikthim dhe e ka mirëpritur ftesën […]

Rikthehet Enca me një hit marramendës “Kujt po i han”

0
Enca më në fund publikoi këngën e saj të re “Kujt po i han”dhe rrjeti u përvëlua nga ritmi, vargjet dhe klipi seksi. Në bashkëpunim me reperin e famshëm Don Phenom kanë sjellë një konfirmim të statusit si ndër më të preferuarit në absolut, në tregun e muzikës shqipëtare. Klipi ka skena mjaft të nxehta nga […]

Pas himnit “Shqiptare” rikthehet Hekuran Krasniqi, me një bashkëpunim mbresëlënës

0
Këngëtari i talentuar Hekuran Krasniqi duket se nuk e ndal asnjëherë krijimtarinë arstistike. Pas këngës himn “Shqiptare” me grupin Fisnikët nje tjeter projekt është finalizuar në bashkëpunim me Vjosa Eminin. Kënga titullohet “Hajde një natë”. Interpretim tepër i ndjerë, në harmoni të plotë me kontekstin e këngës e veçanërisht stilizimi moderno -popullor i kompozimit do të […]

S’ke ku shkon “Çik e bukur”, rikthehet Bago

0
  Mes motivesh nga fondi i folklorit të veriut nis kënga e re e Bago me titull “Çik e bukur”. Një vajze e hijshme hedh hapa të lehtë në brigjet me ujra kristal të pastra e sakaq marrin formë edhe tingujt e kënga në sfond, që padyshim do iu bëj të kërceni. Duhet theksuar se […]

Nga kulla e Mic Sokolit, rikthehet Stresi me një këngë patriotike

0
Pak ditë më parë reperi i mirnjohur Stresi u kërkoi ndjesë fansave të tij, për vonesën në publikimin e klipit të ri. Detajet e bëra të ditura për Arkiva News, e justifikojnë mjaftueshëm këtë vonesë. Pasi kemi mësuar se njëri nga dy projektet që Stresi ka gati për publikun, trajton një tematikë thellësisht patriotike. Xhirimet […]

Për zërin e saj pauza mbaroi, rikthehet Ertila Koka

0
Ka munguar prej disa kohësh, por për zërin e saj pauza mbaroi pasi shumë shpejt ajo rikthehet me një projekt krejt ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim. Fjala është për këngëtaren bukuroshe Ertila Koka e cila bën të ditur për Arkiva News se është në fazën finale të projektiot të saj të ri. Dhe ç’është […]

Rikthehet Eli G me “Versace”, premton një hit marramendës

0
  Punët e tij dallohen për thyerjet e forta në ritëm dhe melodi. Në tekstet e tij ndihet siguria që jep jeta e shtrenjtë dhe luksoze. E mesa duket projektet që bëjnë fjalë për të njëjtën temë nuk do ndalojnë. Fjala është për Eli G, i cili vetëm para pak kohësh publikoi një klip më […]