Home Tag "te ka lali shpirt"

Turqia këndon shqip – Video impresionuese

0
“Të ka lali shpirt”, është jo vetëm kënga më e famshme për shqiptarët, por edhe kënga më e famshme shqiptare në botë. Kanë qënë të shumta rastet, kur kjo këngë është dëgjuar në mjedise të huaja, por tashmë edhe këndohet. Nuk bëhet fjalë për variantet e përkthimit që i janë bërë këngës nga të huajt. […]

Kush është hiti shqiptar që sapo arriti 190 Milion Klikime?

0
Ekziston një këngë në gjithë historikun e muzikës shqiptare, që ka thyer çdo rekord të mundshëm. Ajo sapo ka kaluar 190 Milion klikimet në YouTube dhe është shndërruar në një hit me famë botërore prej kohësh. E gjetët për kë bëhet fjalë? Sigurisht që po. Bëhet fjalë për hitin “Të ka lali shpirt”, nga Silva, […]

Të ka lali shpirt – Hit botëror prej fillimit sot 180 Milion Shikime

8.06K
Të ka lali shpirt – Kënga që surprizoi të gjithë Shqiptarët. Shumë e kritikuan këtë projekt edhe pse dëgjohej kudo dhe nga të gjithë. Të tjerë akuzuan për falsifikim shikimesh, por faktet flisnin vetë, pasi kënga është luajtur në hotelet më luksoze të Turqisë, është liçensuar në 5 gjuhë të ndryshme të botës dhe është […]