Home Aktualitet E fundit/ Rëndohet bilanci i viktimave nga COVID-19, ja shifrat e reja
E fundit/ Rëndohet bilanci i viktimave nga COVID-19, ja shifrat e reja
0

E fundit/ Rëndohet bilanci i viktimave nga COVID-19, ja shifrat e reja

0
0

61 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë në raportimin e përditshëm njoftoi se fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën edhe dy pacientë të tjerë.

Një 59 vjeçare nga Lushnja e cila vuante nga insuficienca renale kronike si dhe një 77 vjeçar nga Vlora i cili vuante nga hipertensioni, ndërsa kishte rreth 10 ditë i shtruar në spital në gjendje të rëndë.

Aktualisht në spitalin infektiv janë duke marrë ndihmë mjekësore 81 pacientë, 12 në terapi intensive dhe dy të intubuar.

Ndërkaq një lajm i mirë është se gjatë 24 orëreve të fundit janë shëruar 48 pacientë duke e çuar në 1346 numrin e personave të shëruar që prej fillimit të epidemisë.

Ndërsa numri i personave aktivë është 931, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Shkodër.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZhVANygJb2Y

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/