Home Aktualitet Ndërron jetë regjisori i famshëm, vuante nga një sëmundje e rëndë
Ndërron jetë regjisori i famshëm, vuante nga një sëmundje e rëndë
0

Ndërron jetë regjisori i famshëm, vuante nga një sëmundje e rëndë

0
0

Regjisori i njohur Kelly Asbury i cili ka drejtuar disa filma të nominuar për Oscar si “Shrek 2”, “Spirit” apo “Stallion of the Cimarron” ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare.

Asbury ndërroi jetë mëngjesin e djeshim pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë, prej së cilës nuk mundi dot të mbijetonte.

Regjisori e nisi karrierën e tij në 1983 dhe numëron shumë filma të njohur.

Asbury veç regjisor do të kujtohet edhe si autor i disa librave për fëmijë, ndërsa ka shkruar edhe një pjesë të biografive të personazheve të njohur.

Link: https://www.instagram.com/p/CB6elS9p2x3/

Burimi i lajmit: https://variety.com/2020/film/obituaries-people-news/kelly-asbury-dead-dies-spirit-stallion-of-the-cimarron-shrek-2-1234692023/