Home Aktualitet E trishtë, pas sëmundjeve të rënda, aktori i njohur ndahet nga jeta
E trishtë, pas sëmundjeve të rënda, aktori i njohur ndahet nga jeta
0

E trishtë, pas sëmundjeve të rënda, aktori i njohur ndahet nga jeta

0
0

Aktori i njohur Walter Olkewicz është ndarë nga jet në moshën 72 vjeçare.

Këtë lajm e konfirmoi vetë djali i tij. Aktori ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Los Angeles.

“Ai ishte një njeri i mirë që shtyu dashurinë e tij për krijimtarinë dhe artet në gjithçka që bëri”, tha i biri në daljen e babait të tij. “Ai ma dha atë pasion dhe unë pres që t’ua transmetoj nipërve dhe mbesave që ai i donte aq shumë”.

Lindur në 14 maj 1948, në New Jersey, Olkewicz u diplomua në shkollën e mesme Bayonne para se ai më vonë të ndiqte St. Mary of the Plains College në Kansas, në Universitetin Shtetëror të Kolorados, sipas Afatit.

Në 1976, ai u shfaq në rolin e tij të parë, duke bërë debutimin e tij në film në Futureworld, i cili luajti Peter Fonda dhe Blythe Danner.

Prej kohësh aktori vuante nga probleme shëndetësore. Mendohet se operacionet e shumta në gju, çuan në infeksione të ndryshme, duke bërë që të bëheshin shkak që ai të largohej nga aktrimi.

Edhe pse nuk ishte në gjendje të ecte ose të qëndronte për periudha të gjata, Olkewicz nisi të punonte në teatër, dhe më pas themeloi kompaninë e tij, “The Jewel Box”, si dhe punoi si drejtor artistik.

Capturehh

Linku: https://people.com/tv/walter-olkewicz-dead-at-72/

Brim i fotos: https://www.pexels.com/search/die/