Home Tag "kompozitor"

Muzika shqiptare në zi, ndërron jetë kompozitori i njohur

0
Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare kompozitori i njohur Agim Krajka. Lajmin e ka dhënë vetë i biri përmes rrjeteve sociale, ndërsa shumë prej artistëve të njohur në vend kanë shprehur hidhërim për largimin nga jeta të babait të muzikës shqiptare. Agim Krajka ka kompozuar me qindra këngë të muzikës […]

Kapet mat Dojna – Zbulohet i dashuri i saj

0
Moderatorja simpatike Dojna Mema është përfolur së fundmi për fotot e saj të pushimeve dhe dorës misterioze në njërën prej fotove të saj. Por fotot i kanë nxjerrë zbuluar Dojnën dhe kompozitorin dhe producentin e njohur Vlashent Sata. Madje mesa po vërejmë Dojna qënka imazhi kryesor i këngës së tij të titulluar “Copëza”. Ndërkohë që […]

Arti në zi, ndërron jetë mjeshtri i madh i muzikës

0
Kompozitori i njohur italian Ennio Morricone, autor i kolonave më të fashme zanore ka ndërruar jetë në moshën 91 vjeçare. Morricone është vlerësuar edhe me çmimin Oscar nderi në 2007 për kontributin e tij në fushën e filmave, ndërsa ka marrë gati 11 çmime “Davide Donatello” Kompozitori ndërroi jetë në gjatë orëve të para të […]

Ekskluzive: Kompozitori Marenglen Boja tregon detajet e projekteve të mëdha që publikohen së shpejti

0
Kompozitori i mirënjohur Marenglen Boja na ka rrëfyer ekskluzivisht për ArkivaNews që shumë projekte të madhe po dalin nga studio e tij. Nuk harrojmë të përmendim që projektet e Marenglenit janë kthyer gjithmonë në supër hite dhe prandaj kompozitori ka qënë shumë i ngarkuar këtë periudhë me projekte të reja. Së shpejti Marengleni ka rrëfyer […]

Efekti 2Ton

0
2Ton është shumë i kërkuar nga të gjithë, madje përveç zërit të tij tërheqës ai ka edhe anën fashioniste të tij përmes së cilës ka arritur të bëjë shumë fansa për vete. Sukseset e tij nuk kanë të ndalur, këtë e ka dëshmuar gjithnjë, dhe me kalimin e kohës ai ia ka dalur të ketë […]

Një tjetër gjest romantik nga Elgiti për Klean

0
Dashuria midis Kleas edhe Elgitit është përfolur shumë. Tani ata pas pranimit publikisht të lidhjes së tyre dalin hapur nëpër postime. Është vënë re që Elgiti i ka dhuruar Kleas një buqetë me lule para disa ditësh. Por një gjest dhe detaj tjetër ka publikuar Elgitin në një foto në instastory. Ai ka bërë një […]

Elgiti ka vendosur ta jetojë jetën në mënyrën e tij – Çfarë e bëri kompozitorin të shprehet në këtë mënyrë

0
Elgit Doda kompozitori i mirënjohur ka qënë në qëndër të vëmëndjes këtë kohë pas pranimit të lidhjes me Klea Hutën. Ai ka publikuar një foto në instastory ku shkruan: “Fatkeqësisht kemi vetëm një jetë për të jetuar, jo dy. Dhe kjo që na është dhuruar duhet të jetohet deri në fund”. Akoma nuk është zbuluar […]

Nata e vonë e ka gjetur Elgit Dodën në…

0
Kompozitori i mirënjohur Elgit Doda ka zgjedhur një vënd shumë të veçantë për te pushuar mbase. Në instastory  Elgit Doda ka postuar një foto që është ulur në një prej stolave tek qëndra e re e ndërtuar me pamje nga 15-katëshi. Me këtë rast zbuluam edhe vendin që pelqen Elgiti për relaksim. Postimi i Elgitit: […]