Home Tag "policia"

Spray me spec djegës për të ndërprerë ceremoninë e dasmës, thyen rregullat anti COVID

0
Policia ka ndërprerë një ceremoni martese brenda një apartamenti në Berlin ku ndodheshin 10 persona të cilët ishin mbledhur në kundërshtim me rregullat anticovid të vendosura nga qeveria. 10 persona të moshës 15 deri në 53 vjeç nuk kanë dashur të largohen nga festa në mënyrë paqësore duke bërë rezistencë ndaj shërbimeve të emergjencës dhe […]

Roberti thyen kushtet e karantinës, policia i sekuestron…

0
Robert Berisha për 14 ditë rrjesht ka qëndruar në konviktet e studentëve i izoluar që pas rikthimit të tij nga New York. Gjatë një interviste për Rtv21, këngëtari tha se si gjatë qëndrimit në konvikt kishte thyer rregullat e karantinimit duke grumbulluar disa persona në dhomë dhe duke luajtur muzikë live. Këngëtari tha se pasi […]

Policia arreston pak minuta më parë Stresin

0
Arkimed Lushaj apo i njohur ndryshe me emrin artistik Stresi është duke shijuar suksesin e karrierës së tij në muzikë. Sipas ArkivaNews Stresi është duke punuar për mega projektin e rradhës që do na shoqërojë gjatë gjithë verës. Po çfarë bëri këtë herë Stresi i cili është arrestuar nga policia vetëm pak minuta më parë. […]