Home Aktualitet Del iPhone 8 – Ja sesi duket
Del iPhone 8 – Ja sesi duket
0

Del iPhone 8 – Ja sesi duket

0
0

Apple sapo ka prezantuar iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, i cili vjen në dy versione. iPhone 8 është 4.7 inç dhe iPhone 8 Plus 5.5 inç. Dy modelet e reja vijnë në tre ngjyra të ndryshme, gri, argjend dhe goldi i ri. Versioni bazë i secilit model vjen me 64 GB hapësirë memorjeje.
iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus do të dalë në shitje nga 22 Shtatori dhe me një çmim fillestar prej 700 dollarësh.
Apple prezantoi edhe iPhone X, i cili erdhi me një ekran më të madh dhe nuk ka një buton fizik “Home”.
Ja sesi duket telefoni i ri:

aifon

heder

Burimi i fotove: https://www.apple.com/iphone-x/

Burimi i lajmit: http://www.businessinsider.com/apple-iphone-8-release-date-price-2017-9?utm_content=bufferfbdb5&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-bi

tags: