Home Aktualitet Sot do të prezantohet iPhone 8 – Eventi do shfaqet live
Sot do të prezantohet iPhone 8 – Eventi do shfaqet live
0

Sot do të prezantohet iPhone 8 – Eventi do shfaqet live

0
0

Sot do të prezantohet zyrtarisht iPhone 8. Smartphone-i i ri pritet të jetë një ndryshim i madh për kompaninë në këtë 10-vjetor të iPhone-it.
Disa burime përmes së cilave thuhet se ka rrjedhur informacioni, thonë se ai do të kushtojë 1000 paund. Ky variant thuhet do të përfshijë si risi karrikimin pa tel, njohjen e fytyrës dhe mungesën e butonit “Home” si dhe do të quhet iPhone X.
Pritet që bashkë me të prezantohet edhe iPhone 8 Plus. Thuhet se mund të ketë tri variante ngjyrash: të bardhë, të zezë dhe bakër ose gold.
Të reja pritet të ketë edhe në mundësitë e komunikimit përmes emojit, megjithë zhvillimin që kjo formë komunikimi ka marrë.
Sot, në teatrin “Steve Jobs” do të organizohet eventi. Ai mund të ndiqet live në faqen zyrtare të Apple.

Burimi i lajmit: http://www.telegraph.co.uk/technology/2017/09/12/iphone-8-release-date-price-latest-features-news/

Burimi i fotot dhe eventit live: https://www.apple.com/apple-events/september-2017/