Home ShowBiz “Më kujtuan fëmijërinë” Luana Vjollca bën bamirësi për iftarin e parë
“Më kujtuan fëmijërinë” Luana Vjollca bën bamirësi për iftarin e parë
0

“Më kujtuan fëmijërinë” Luana Vjollca bën bamirësi për iftarin e parë

0
0

Moderatorja e sukseshme e ekranit, Luana Vjollca ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim ka treguar shpirtin e saj fisnik me anë të një gjesti domethënës dhe shumë human.

Në foton e fundit të publikuar në Instagram ajo shfaqet në një familje të varfër në Ferizaj. Moderatorja u shtroi atyre iftarin e natës së parë të Ramazanit dhe u shpreh e luntur që mundi t;i dhurojë kënaqësi këtyre vogëlushëve.

Krahas videos dhe fotos së publikuar ajo shkruan:

Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!!
Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!

Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT! Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME.
Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!

Link: https://www.instagram.com/p/Bi2jXTMHZKi/?taken-by=luanavjollca

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BdlNb0wHU1_/?taken-by=luanavjollca