Home ShowBiz Gjenetikisht e talentuar. 13 vjeçarja shokon publikun dhe jurinë e “America’s Got Talent”
Gjenetikisht e talentuar. 13 vjeçarja shokon publikun dhe jurinë e  “America’s Got Talent”
0

Gjenetikisht e talentuar. 13 vjeçarja shokon publikun dhe jurinë e “America’s Got Talent”

0
0

Një nxënëse britanike ka fituar një vend në çerekfinalet e Got Talentit të Amerikës pasi haniti jurinë me zërin e saj mahnitës.

Courtney Hadwin, është vetëm 13 vjeç dhe duket se ka një potencial të rrallë vokal. Totalisht të pakapshëm. Madje në fillim të performancës nuk i fsheh dotë emocionet, por më pas, tekstualisht shpërthen duke kënduar një këngë të vjetër dhe mjaft të vështirë teknikisht si “Hard To Handle” nga Otis Redding.

Ajo duket se ka fituar zemrat e jurisë dhe Howie Mandel e ka dërguar atë menjëherë në finale, duke shtypur butonin e artë. 13 vjeçarja e ngazëllyer hedh hapa të sigurt drejt çmimin prej 1 milion dollarësh.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=gPHVLxm8U-0&t=180s

Burimi i fotos kryesore: https://www.facebook.com/agt/videos/10156021860959760/