Home Aktualitet Prezantuesja e njohur ndahet nga burri: Kryenim marrëdhënie një herë në 8 vite
Prezantuesja e njohur ndahet nga burri: Kryenim marrëdhënie një herë në 8 vite
0

Prezantuesja e njohur ndahet nga burri: Kryenim marrëdhënie një herë në 8 vite

0
0

Prezantuesja suedeze Ulrika Jonsson ka rrëfyer për mediat se pse i dha fund martesës 11 vjeçare me ish-bashkëshortin e saj.

Jonsson tregoi se kishte kryer marrëdhënie me ish-bashkëshortin e saj Brian Monet, vetëm një herë në 8 vite.

Muajin e kaluar, Jonsson njoftoi se po divorcohej me Brian Monet, 50 vjeç, pas 11 vjetësh martesë. Në një artikull, Ulrika, 51 vjeçe, tregon për dhimbjen dhe traumën e martesës së saj pa seks.

“Pothuajse dy vjet më parë, pak para 50 vjetorit të lindjes, më kujtohet se mendova se mund ta kisha pranuar që nuk do të bëj kurrë seks më. Arsyeja që mendova për këtë është se nuk kam pasur marrëdhënie seksuale për katër vjet e gjysmë. Dhe koha para kësaj ishte katër vjet më parë. Isha duke jetuar në një martesë pa seks për gati një dekadë. Ndihesha e panatyrshme dhe sikur një pjesë e jetës sime të kishte mbaruar. Kjo mund të tingëllojë dramatike ose mund të mos mendoni se kjo tingëllon si një sakrificë e madhe, kur shikoni që disa njerëz janë të detyruar të durojnë, me dëshirë ose pa dëshirë, në marrëdhënie. Por për mua, perspektiva për të jetuar pa intimitet për pjesën tjetër të jetës sime ndjehej si një humbje e tmerrshme dhe një humbje e tillë.”- u shpreh Jonsson.

Link: https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/9092423/ulrika-jonsson-sexless-marriage-brian-monet-divorce/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BZ6HxMDACJW/