Home Sport “Kush është futbollisti më i mirë shqiptar?”, Igli Tare i përgjigjet pyetjes së sikletshme
“Kush është futbollisti më i mirë shqiptar?”, Igli Tare i përgjigjet pyetjes së sikletshme
0

“Kush është futbollisti më i mirë shqiptar?”, Igli Tare i përgjigjet pyetjes së sikletshme

0
0

Drejtori sportiv shqiptar i ekipit italian të Lacios, Igli Tare, ishte i ftuar mbrëmjen e kaluar në emisonin “Në Kurthin e Piter Pan”, ku u është përgjigjur interesit të fëmijëve mbi jetën e tij personale dhe profesionale.

Por, pyetja se cili është futbollisti i huaj dhe shqiptar që ai pëlqen më shumë e vuri paska në vështirësi Iglin.

Nga futbollistët e huaj, Igli Tare e kishe përgjigjen e shpejtë: “Van Basten” një futbollist holandez.

Ndërkohë nga futbollistët shqiptar, Igli zgjodhi një nga miqtë e tij më të mirë, Besnik Hasin, por shtoi edhe ish-kapitenin legjendar të kombëtares shqiptare Lorik Canën.

“Të gjithë kanë dhënë kontributin e tyre në fushë, por do të veçoja një futbollist që ne e kemi rritur në fushë dhe ai është Lorik Cana”,-u shpreh Tare.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=cgK2RI2UPBw

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/Bx-xCE3nHCu/