Home ShowBiz Alban Skënderaj zbulon detaje nga koncerti i radhës, kush do të jenë të ftuarit special…
Alban Skënderaj zbulon detaje nga koncerti i radhës, kush do të jenë të ftuarit special…
0

Alban Skënderaj zbulon detaje nga koncerti i radhës, kush do të jenë të ftuarit special…

0
0

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj ka ndarë me fansat në Instagram, detaje nga koncerti recital që do të mbajë në fund të muajit shtator.

Koncerti do të quhet “Nën yjet e Tiranës” dhe këngëtari premton të sjellë një spektakël të vërtetë.

“Kam patur kohë të reflektoj dhe të përgatitem për ta pasuruar këtë koncert me ngjyra të reja artistike duke filluar nga repertori, skenografia, orkestra e deri tek të ftuarit special”, thotë këngëtari në një pjesë të statusit ku na njofton për të rejat mbi këtë koncert.

Ende nuk dihet se kë do të ngjisë në skenë Albani, por vetë ai thotë se do të sjellë detaje të reja në vijimësi, duke premtuar surpriza.

Aktualisht këngëtari dhe bashkëshortja e tij Miriam Cani janë duke pushuar.

Vetëm pak kohë më parë ata njoftuan se do të bëhen prindër të një fëmije të dytë.

View this post on Instagram

“Nën Yjet E Tiranës” Në raste të tilla ndoshta jam gjithmonë paksa euforik por këto janë lajmet dhe postimet që më lumturojnë vërtetë dhe që do të doja të ndaja shumë më shpesh me ju! Koncertet e mia recitale përveç se pasioni im tashmë janë një pikë e fortë dhe një pjesë tepër e rëndësishme e karrierës time artistike, për të tashmen dhe të ardhmen e saj. Është aty ku unë mundem dhe dua të flas me artin tim në cilësinë dhe lartësinë e tij maksimale! Jam i vetëdijshem që gjatë gjithë këtyre viteve që bëj muzikë, dashamirës nga të gjitha moshat që vërtetë i duan krijimet e mia, presin besnikë e me durim të hekurt nga unë evente të mirëfillta ku mund të përputhen standartet më të mira artistike, profesionale dhe njerëzore. E pra atëherë, mbas magjisë së Prishtinës dhe mbas shumë kërkesave për një “Bis” koncerti im recital i ardhshëm do të mbahet në 27 SHTATOR NË AMFITEATRIN E TIRANËS, i cili për një natë do të shkrihet me qiellin për ti bërë vend muzikës. Kam patur kohë të reflektoj dhe të përgatitem për ta pasuruar këtë koncert me ngjyra të reja artistike duke filluar nga repertori, skenografia, orkestra e deri tek të ftuarit specialë. “Nën Yjet E Tiranes” do të jetë një koncert sa romantik e reflektues aq dhe energjik e shpërthyes. Tirana dhe qielli i saj vërtetë ju perkasin të gjithëve tashme ndaj ky koncert do i dedikohet edhe këtij qyteti që gjithmonë ka ditur të jetë mikpritës e ti mbaj dyert hapur për çdo shqipëtar që ka patur diçka për të dhënë. Shumë shpejt do ju përditësoj rreth detajeve. Faleminderit miq. Paqe dhe Dashuri ✌🏼 Albani ❤️ #NenYjetETiranes #27Shtator #Tirane #Amfiteatri #Live #BigOrchestra #PertejNjeKoncerti

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Link: https://www.instagram.com/p/B1mK6pzAC1N/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BlxvJUrH65N/