Home Tag "alban skenderaj"

Alban Skënderaj ndaloi koncertin, për të suprizuar Sidorelën. Reagimi i saj është i jashtzakonshëm

0
Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në “News24” ka një tjetër surprizë të madhe për të. “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi sërish në Gramsh, tek banesa e Hasanit. Për stafin e emisionit ka gjithmonë një arsye për t’u kthyer atje, tek Sidorela dhe Aisha. Motrat janë gëzuar shumë këtë javë. “Kam filluar të bisedoj me mamin, më kishte […]

Mesazh fisnik nga Alban Skënderaj. Pak humanizëm për një tre vjeçar që kërkon të jetojë si të gjithë

0
Alban Skënderaj është ndër këngëtarët më të dashur të publikut shqiptar dhe ai popullaritetin e tij e shfrytëzon për shumë sipërmarrje dhe misione mjaft fisnike dhe humane. Si ambasador i World Vision, Alban Skënderaj ka udhëtuar në fshatin Bërzeshtë të Librazhdit, jo vetëm për ti thënë Tu –Ngjat –Jeta Emiljanos, por për të na dëshmuar se […]

Plor surpriza Alban Skënderaj në koncertin e fillim marsit

0
“Hapesire e nje endrre” Realizimi i pare i krijimeve te mia ne studio. 15 vjet sot! Endrra ende vazhdon …” shkruan Albani në lidhje me “triadën” e koncerteve që ai parashikon të sjellë në Pallatin e Kongreseve. “Hapësira e një ëndrre” është koncerti që Alban Skënderaj do të mbajë për tre net në Pallatin e […]

Emocionuese! Alban Skënderaj, ambasador i World Vision në Shqipëri dhe Kosovë

0
Këngëtari shumë i dashur për publikun, Alban Skënderaj, krahas shpirtit artistik, shquhet edhe për një sensibilitet dhe angazhim të njëmendtë, në çështjet me rëndësi sociale. Së fundmi ai është përfshirë në programin social “Tungjatjeta” në mbështetje të fëmijëve me aftësi të kufizuara. “Fëmijë plot jetë, plot dritë, por janë fëmijë që iu kanë prerë krahët. Fëmijët kanë […]

Erdhi “Dhurata” e Alban Skënderaj dhe Miriam Canit

0
Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, kanë sjellë “dhuratën” e fundvitit për fansat e tyre. Çifti i këngëtarëve kanë publikuar në versionin anglisht këngën ‘Dhurata” . Ka qënë vetë këngëtari, Alban Skënderaj, i cili nëpërmjet një postimi në Instagram ka njoftuar fansat për daljen në treg të këngës “More than a song”. Kënga “Dhurata” e çiftit […]

Miriami dhe Albani, në prag të surprizës së madhe, mahnisin publikun me foton më të bukur në çift

0
Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, gati një muaj më parë emocionuan publikun shqiptar duke publikuar këngën me titull “Dhurata”, një dedikim i mrekullueshëm për vogëlushen e tyre Ameli në ditëlindjen e saj të dytë. Por duket se surprizat nuk kanë mbaruar me kaq pasi vetëm pak ditë më parë, ata kanë njoftuar se kënga në fjalë […]