Home Lifestyle Si ta luftojmë zbokthin? Ja produkti që nuk mungon në asnjë shtëpi dhe bën mrekulli
Si ta luftojmë zbokthin? Ja produkti që nuk mungon në asnjë shtëpi dhe bën mrekulli
0

Si ta luftojmë zbokthin? Ja produkti që nuk mungon në asnjë shtëpi dhe bën mrekulli

0
0

Kur bëhet fjala për probleme të zbokthit, të gjithëve na shkon mendja të ndërrojmë shampoo, apo të shkojmë drejt produkteve më të shtrenjta për të luftuar problemin.

Por zgjidhja e këtij problemi është më e thjeshtë nga sa mendoni.

Mjaftojnë vetëm dy tre lugë kripë dhe me fare pak kohë mund ta largoni përgjithmonë zbokthin nga flokët.

Ekspertët thonë se mjafton të lagni kokën, hidhni dy tre lugë kripë dhe masazhoni me gishta për 10 deri në 15 minuta skalpin e kokës.

Kjo procedurë do t’ju ndihmojë të largoni qelizat e vdekura dhe mbi të gjitha të zhdukë përfundimisht zbokthin nëse e bëni të paktën një herë në javë.

Kripa ndihmon gjithashtu edhe në eleminimin e yndyrës së tepërt, kështu që mund ta përdorni edhe nëse keni flokë që duhet ti lani shpesh për shkak të yndyrës së tepërt.

Link: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-treat-dandruff-with-salt/#gref

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/woman-wearing-white-long-sleeved-shirt-973401/