Home Aktualitet Rekord rastesh të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 4 pacientë
Rekord rastesh të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 4 pacientë
0

Rekord rastesh të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 4 pacientë

0
0

130 raste pozitive me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, duke shënuar kështu një rekord të ri.

Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se kanë ndërruar jetë 4 pacientë dy 85 vjeçar nga Tirana, një nga Mirdita dhe një tjetër nga Shkodra të cilët vuanin nga sëmundje bashkëshoqëruese.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 23 pacientë, ndërsa aktualisht po marrin shërbimin në të dyja spitalet në vend 116 pacientë, 23 prej të cilëve në terapi intensive, ndërsa 7 të intubuar.

Ministria e Shëndetësisë vijon të bëjë apel për qytetarët që të tregohen të kujdesshëm, të shmangin grumbullimet, të përdorin maskat dhe të respektojnë distancën.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=FJohZoj5Mkc

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/