Home Aktualitet E fundit/ 3 viktima dhe 97 të shëruar, ministria apel për respektim masash
E fundit/ 3 viktima dhe 97 të shëruar, ministria apel për respektim masash
0

E fundit/ 3 viktima dhe 97 të shëruar, ministria apel për respektim masash

0
0

121 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar 24 orët e fundit në Tiranë, shumica e të cilave në kryeqytet.

Gjatë 24 orëvë të fundit janë shëruar 97 persona duke e çuar në 7139 numrin e të shëruarve që prej fillimit të epidemisë.

Ndërkaq ekspertë të Ministrisë bëjnë me dije se kanë ndërruar jetë 3 persona me sëmundje bashkëshoqëruese.

Në të dyja spitalet në vend ndodhet aktualisht të shtruar 189 pacientë, 18 në terapi intensive dhe 6 të intubuar.

Duke u nisur nga situata aktuale ekspertë të Ministrisë vijojnë të bëjnë apel për të respektuar rregullat e higjenës me synim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të virusit.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=iVZAPwOlghg

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/