Home Lifestyle Postimi më i pëlqyer për 2020, ja kush e mban vendin e parë me miliona like
Postimi më i pëlqyer për 2020, ja kush e mban vendin e parë me miliona like
0

Postimi më i pëlqyer për 2020, ja kush e mban vendin e parë me miliona like

0
0

Instagrami është shndërruar në një prej rrjeteve sociale më të rëndësishme ku përditë shohim postime të personazheve të njohur që gjithnjë e më shumë tërheqin vëmendjen e ndjekësve të tyre.

Konkretisht personazhe të njohur si Ariana Grande, Cristiano Ronaldo apo Kylie Jenner që numërojnë miliona ndjekës në rrjetet sociale shënojnë gjithashtu edhe numri më të lartë të pëlqimeve dhe komenteve në postimet e tyre.

Postimi që mban vendin e parë këtë vit sa i takon numrit të lartë të pëlqimeve dhe komenteve është një foto e Cristiano Ronaldos postuar në nëntor të këtij viti ku ai pozon me Diego Armando Maradonën pasi u dha lajmi për largimin e tij nga jeta.

Postimi në fjalë është bërë në 25 nëntor dhe ka marrë 19,7 milion pëlqime.

Në vend të dytë është një foto e Chadëick Boseman me një postim pas vdekjes së tij në 28 gusht me 19,1 milion pëlqime.

Ndërsa në vend të tretë një postim i Lionel Messit, po në 25 nëntor pas vdekjes së Maradonës me 16,4 milion ndjekës.

cristian

Link: https://www.instagram.com/p/CIBa_OCgb7g/

chadewik

Link: https://www.instagram.com/p/CEdLs05FWTn/

mesi

Link: https://www.instagram.com/p/CIBeukIlowA/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/KWZa42a1kds