Home Aktualitet Rekord testimesh për COVID-19, ja të dhënat e fundit
Rekord testimesh për COVID-19, ja të dhënat e fundit
0

Rekord testimesh për COVID-19, ja të dhënat e fundit

0
0

665 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, nga 4499 testime të kryera në të gjithë vendin.

Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 3 persona, ndërsa vatra më e nxehtë e sëmundjes vijon të jetë Tirana, Fieri, Shkodra, Lezha e Vlora, pesë qytetet me numrin më të latë të rasteve aktive.

Aktualisht në të katërta spitalet në vend po marrin trajtim spitalor 273 pacientë, 28 në terapi intensive dhe 6 të intubuar.

356 qytetarë janë shëruar duke e çuar në 37327 numrin e të shëruarve që prej fillimit të epidemisë.

ministrs

Link: https://shendetesia.gov.al/covid19-ministria-e-shendetesise-4499-testime-356-te-sheruar-655-raste-te-reja-dhe-3-humbje-jete-ne-24-oret-e-fundit/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/moHiHqdmUYY