Home Aktualitet Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
0

Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

0
0

Është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare aktori i njohur Andon Qesari pas një sëmundjeje të rëndë.

Lajmin e ka dhënë i biri i aktorit Edon Qesari përmes një statusi në facebook.

Ai shkruan se aktori ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë që e kishte lodhur dhe sfilitur shumë kohët e fundit.

“Dashuria e tij e pamat për ne, familjarët dhe njerëzit e tij të afërt, përpjekjet për të na dhënë një jetë me dinjitet dhe begati, pasioni i vyer artistic që e shoqëri gjatë gjithë jetës dhe shënoi një karrierë të paharrueshme në teatrin shqiptar dhe studimin e artit, humori i hollë që e spikaste, janë trashëgimi më i çmuar që na la. Të dua Ba dhe mirupafshim në një jetë më të mirë”, shkruan i biri në një status shoqëruar me foton e tij.

andon qesari

Link: https://www.facebook.com/edon.qesari