Home Tag "aktor"

E rëndë, COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar

0
Aktori i njohur i teatrit dhe estradës së Fierit Fatmir Xhelilaj ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare i prekur nga COVID-19. Lajmin e ka dhinë përmes një statusi në Facebook, miku i tij, ish zv ministri i mbrojtjes Petro Koçi. Koçi ka njoftuar se aktori ndërroi jetë si pasojë e Coronavisur, ndërsa vuante gjithashtu […]

E trishtë, Coronavirus i merr jetën aktorit të njohur shqiptar

0
Aktori i njohur shqiptar Valter Gjoni ka ndërruar jetë në moshën 66 vjeçare i prekur nga Coronavirus. Lajmin e ka dhënë vetë kryetari i bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj me anë të një statusit në Facebook ku ndër të tjera shkruan: “Valteri ynë gojëmjaltë dhe zemërbardhë nuk e mundi dot këtë flamë të pabesë. I […]

Arti në zi, ndërron jetë aktori i famshëm, fitues i Oscar

0
Aktori i njohur skocez Sean Connery ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare. I famshëm  për rolin e James Bond si dhe fituesi i çmimit Oscar, aktori ka lënë gjurmë të thella në fushën e kinematografisë. Ai do të mbahet mend për një sërë rolesh në shumë filma të famshëm gjatë karierës së tij të […]

E rëndë, ndahet nga jeta në moshë të re aktori shqiptar

0
Aktori i njohur kosovar Shkëlzen Rraçi ka ndërruar jetë në moshën 44 vjeçare. Ai ka humbur betejën me sëmundjen e rëndë të tumorit dhe lajmin e ka bërë të ditur një mik dhe kolegu i tij me anë të një statusi në Facebook. “Qenka e vështirë ti them lamtumirë mikut tim të shtrenjtë Shkëlzen Rraci, […]

E trishtë, aktori i njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë

0
Aktori i njohur Jeff Bridges i njohur për rolet e tij  në filmat “Crazy Heart”, “The Dude” apo “Big Lebowski”, ka njoftuar fansat e tij se është diagnostikuar me tumor, më saktë me limfomë. “Edhe pse është një sëmundje serioze, unë ndihem me fat që kanë një skuadër me doktorë të mrekullueshëm dhe prognoza është […]

Kur ëndrrat në sirtar bëhen realitet – Olsi zbulon sekretin

0
Olsi Bylyku është një ndër këngëtarët dhe aktorët më të dashur për publikun. Këndon dhe në të njëjtën kohë edhe aktoren dhe është pjesë e stafit të Klanifornias. Por Olsi na ka çuditur së fundmi me një postim në profilin e tij në Instagram. Kur ëndrrat që ken ë sirtar të bëhen realitet, kjo sapo […]

Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

0
Aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Lajmin e dha bashkëshortja e tij përmes një statusi në Facebook ku shkruan: “Sonte pas mesnate në orën 00:20, ndërroi jetë më I dashuri jonë Adem Mikullovci! Për informata të tjera dhe ceremoninë e varrimit ju lajmërojmë”. Aktori lindi në Vushtri në […]

Arti në zi, aktori i famshëm ndërron jetë papritur

0
Ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare aktori i njohur Ben Cross i cili u bë i famshëm ndër të tjera edhe për rolin e Sarek në filmin “Star Trek”,  të vitit 2009. Lajmin e konfirmoi për “Deadline”, familja e aktorit, e cila njoftoi se aktori vdiq papritur pas një sëmundjeje. Aktori ishte ende aktiv […]