Home Tag "aktor"

E trishtë, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

0
Ndërron jetë në moshën 89 vjeçare aktori i njohur Fuat Boçi. Aktori ka një karrierë të pasur në teatrin e Bylysit në Fier, ndërsa konsiderohet si aktori themelues i Estadës së Fierit në 1957. Ai e ka nisur pasionin e tij për kinematografinë që në moshë të re, fillimisht si amator e më pas si […]

Ishte infektuar me Coronavirus, ndërron jetë në spital aktori i njohur

0
Aktori i njohur meksikan Raymundo Capetillo i famshëm për rolet e tij sidomos në telenovelat e famshme spanjolle ka ndërruar jetë i prekur nga COVID-19. 76 vjeçari ndodhej i shtruar në spital prej disa ditësh dhe gjendja e tij shëndetësore erdhi duke u përkeqësuar derisa fatkeqësisht u nda nga jeta. Njoftimi është bërë në Twitter […]

Arti në zi, aktori i njohur gjendet i vdekur në banesën e tij

0
Aktori i njohur Graham Martin, ylli i “West End”, ka ndërrur jetë në moshën 50 vjeçare. Aktori emri i vërtetë i të cilit është Graham Reid, u gjend i vdekur në rezidencën e tij në Basford. Sipas raportimeve aktori vuante nga pneumonia dhe fatkeqësisht nuk ka mundur dot të mbijetojë. Ai e nisi karrierën e […]

Tronditëse, aktori i njohur ndërron jetë në moshën 24 vjeçare

0
Është ndarë nga jeta në moshën 24 vjeçare aktori i njohur meksikan Sebastian Athie. Aktori ishte i njohur për rolin e Lorenzo Guevara në një seri televizive për adoleshentë në Argjentinë. Lajmi është dhënë nga Shoqata Kombëtare e Aktorëve të Meksikës të cilët në komunikimin e tyre kanë shprehur keqardhje për largimin nga jeta të […]

Kinematografia në zi, shuhet ylli i “Lord of the Rings”

0
Aktori i njohur Ian Holms i cili luan rolin e Bilbo Baggins në serialin e famshëm “Lord of the Rings”, është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare. Aktori ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në spital ku ndodhej i shtruar prej pak kohësh, ndërsa mësohet se vuante nga sëmundja e Parkinsonit. Lajmi për ndarjen e […]

Kinematografia në zi, ndërron jetë komediani i njohur

0
Komediani i njohur Jerry Stiller ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e dha i biri, aktori i njohur Ben Stiller përmes një postimi në twitter. “Jam i trishtuar të njoftoj se im atë, ndërroi jetë për shkaqe natyrore”, shkruan Ben në statusin e tij ndërsa e konsideron aktorin një […]

Arti në zi, shuhet në moshën 53 vjeçare ylli i kinematografisë

0
Ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçare ylli i filmave indiane aktori i famshëm Irrfan Khan. Aktori ndërroi jetë në një spital në Mumbai duke humbur kështu betejën me sëmundjen e rëndë. Khan u diagnostikua me tumor endokrin dy vite më parë dhe pas një lufte të gjatë me sëmundjen nuk mundi dot të mbijetonte. […]

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i famshëm

0
Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare aktori i njohur amerikan Brian Dennehy. Aktori e ka shtrirë karrierën e tij përgjatë 5 dekadave me role të shumta në filma e seriale. Lajmin për largimin e tij nga jeta e dha e bija përmes një mesazhi në Twitter. Aktori gjatë karrierës së tij në kinematografi […]