Home Aktualitet Humbje e madhe për artin, ndahet papritur nga jeta aktori i njohur
Humbje e madhe për artin, ndahet papritur nga jeta aktori i njohur
0

Humbje e madhe për artin, ndahet papritur nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori Australian Dieter Brummer, i cili ishte më i njohur për rolin e tij si Shane Parrish në sapunin TV Home And Away, ka vdekur në moshën 45 vjeç.

Artisti u gjet i vdekur të shtunën brenda shtëpisë së tij në veriperëndim të Sidneit në Glenhaven.

Ai luajti role të shumta në një larmi shfaqjesh televizive, përfshirë Fituesit dhe Humbësit.

Familja e tij lëshoi një deklaratë publike, duke e kujtuar atë si një burrë “të pashëm, të talentuar, qesharak, të komplikuar dhe të dashur”.

“Në emër të familjes time, unë e postoj këtë sot me një zemër të rëndë”, lexohej në deklaratë.

“Ai ka lënë një plagë në jetën tonë dhe bota jonë nuk do të jetë kurrë e njëjtë.

Në 1995 dhe 1996, ai fitoi Login e argjendtë për Aktorin më të Famshëm për rolin e tij në Home And Away dhe u nominua për ari në 1996.

Gjatë karrierës së tij, ai vazhdoi të luante në një varg shfaqjesh televizive, duke përfshirë Medivac, seritë Underbelly, Fituesit dhe Humbësit dhe madje u bashkua me kastin e Neighbours në 2011.

Linku: https://www.news.com.au/national/nsw-act/news/former-home-and-away-star-dieter-brummer-found-dead-aged-45/news-story/73c7b5205f86ec9730d194f5a626500f

Burimi i fotos: https://unsplash.com/

 

tags: