Home Aktualitet E trishtë! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor
E trishtë! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor
0

E trishtë! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor

0
0

Dusty Hill ka qenë anëtari i grupit të njohur amerikan, artisti është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare.

‘Në jemi të trishtuar nga lajmet sot që Kompadri ynë, Dusty Hill, ka vdekur në gjumë në shtëpinë e tij në Houston, TX,”

Grupi u formua në vitin 1969. Hill u bashkua jo shumë kohë më vonë, duke qëndruar me ZZ Top për më shumë se pesë dekada, deri në vdekjen e tij.

Hill performoi së bashku me Beard dhe Gibbons dhe ata vazhduan të kenë një varg hitet dhe publikuan 15 albume në studio. Ndër hitet e tyre më të famshme janë “La Grange”, “Tush” dhe “Gimme All Your Lovin ‘”.

Linku: https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/celebrities/15720395/zz-top-bassist-dusty-hill-dead/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/