Home Aktualitet E trishtë! Ndahet nga jeta artisti i skenave të mëdha
E trishtë! Ndahet nga jeta artisti i skenave të mëdha
0

E trishtë! Ndahet nga jeta artisti i skenave të mëdha

0
0

Aktori i i njohur Art Metrano është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare.

Art Metrano, i cili luajti oficerin Ernie Mauser në dy vazhdime të Akademisë së Policisë dhe ishte një fytyrë e njohur në TV

Artisti vdiq nga shkaqe natyrore dje në shtëpinë e tij në Aventura, Florida.

‘Dje humba mikun tim më të mirë, mentorin tim, babanë tim,” postoi sot djali i Metranos, Harry Metrano në Instagram. “Ai ishte dhe do të jetë gjithmonë njeriu më i ashpër që njoh. Unë kurrë nuk kam takuar dikë që ka kaluar më shumë fatkeqësi se ai’.

Metrano kishte dalë tashmë në seri të tilla televizive të viteve ’60 si Mannix, Mod Squad, The High Chaparral, Then Came Bronson, gati një duzinë episodesh të Bewitched.

Nga 1982-83 ai luajti rolin e përsëritur të Joanie Loves Chachi të Xhaxhait Rico të Chachi.

Linku: https://deadline.com/2021/09/art-metrano-dead-police-academy-actor-comic-was-84-1234829758/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/