Home Aktualitet Media në zi! Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar
Media në zi! Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar
0

Media në zi! Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

0
0

Mediat shqiptare kanë humbur një nga emrat më të njohur të saj.

Nexhat Gjuzi është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Ai u lind në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946.

Pjesën e parë të karrierës ja kushtoi gazetarisë dhe deri në vitet ‘90 u shqua si një nga gazetarët më të mirë sportiv të kohës.

Gjuzi ishte ndër themeluesit e Shoqatës së Intelektualeve Myslimanë. Ai shërbeu për disa vite si i zgjedhur i Kuvendit të Shqipërisë në poste të rëndësishme shtetërore.

Linku: https://www.facebook.com/search/top?q=nexhat%20gjuzi%20

Burimi i fotos: https://unsplash.com/