Home Lifestyle Shi dhe rrebesh, ja çfarë do të ndodhë me motin gjatë ditës së sotme
Shi dhe rrebesh, ja çfarë do të ndodhë me motin gjatë ditës së sotme
0

Shi dhe rrebesh, ja çfarë do të ndodhë me motin gjatë ditës së sotme

0
0

Vendi mbetet në ndikimin e motit të paqëndrueshëm sipas metoalb , ku herë pas herë do ketë zhvillim të vranësirave duke krijuar mundësi për rrebeshe afat-shkurtra dhe të izoluara shiu në të gjithë territorin kryesisht në veri dhe qendër. Por intervalet me kthjellime do të jenë të shpeshta përgjatë 24 – orëshit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në mëngjes, por mesdita do të ruajë vlera konstante duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në det dallgëzim  mbi 2 – 3 ballë.

Linku: https://www.facebook.com/search/top?q=metoalb%20

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/water-splash-2600937/

tags: