Home Lifestyle Më në fund sheshohen problemet e dashurisë për këtë shenjë, horoskopi 20 tetor 2021
Më në fund sheshohen problemet e dashurisë për këtë shenjë, horoskopi 20 tetor 2021
0

Më në fund sheshohen problemet e dashurisë për këtë shenjë, horoskopi 20 tetor 2021

0
0

Dashi

Në dashuri, një mirëkuptim i mirë mund të lindë me një Binjakë ose Ujori. Pasiguritë tuaja përjashtojnë një shpërblim. Në vendin e punës, një projekt ka nevojë për disa ndryshime, duhet të këmbëngulësh ose të paktën të dëgjosh këshillat e ekspertëve. Në shëndet, jeni pak të trazuar, përpiquni të relaksoheni më shumë në mbrëmje.

Demi

Dashuria po zgjidhet, më në fund do të jeni në gjendje të zgjidhni atë problemin e brendshëm që keni qenë duke e mbajtur mbrapa për një kohë të gjatë. Për shkurtesat është një periudhë pritjeje, horoskopi këshillon të prisni deri në fund të tetorit për të marrë vendimet e duhura. Ndërkohë, krijoni miqësi. Në fushën e punës, me Jupiterin dhe Saturnin përballë është më mirë të mos bëni lëvizje të rrezikshme.

Binjakët

Në dashuri, deri në muajin Nëntor ju duhet të zgjidhni çështjet e vjetra të dashurisë. Ju jeni gjithmonë pozitivë, pavarësisht disa çështjeve të fundit. Në vendin e punës, ka ende diçka që ju shqetëson, por në fund do të jeni në gjendje të eliminoni shumë sherre. Kujdes, për disa çështje ligjore. Në shëndet, jeni shumë nervozë.

Gaforrja

Për dashurinë është një ditë bashkëbiseduese, pa goditje të mëdha. Ju jeni shumë të shqetësuar, kushtojini vëmendje asaj që thoni, mund të lëndoni ndjenjat e njerëzve që ju duan. Në fushën e punës, mos e bëni hapin më gjatë se këmba. Jini të sigurt dhe vazhdoni punën tuaj pa e tepruar. Në shëndet, edhe në këtë ditë mund të vuani nga disa shqetësime në stomak.

Luani

Në dashuri, Venusi dhe Hëna e favorshme japin emocione të bukura, veçanërisht në marrëdhëniet me Dashin, Luanin dhe Shigjetarin. Po mendoni shumë për punën dhe pak për kënaqësinë. Është koha të kthehesh. Në vendin e punës, e enjtja dhe e premtja janë dy ditë të përmbajtura, kështu që këtë të mërkurë përpiquni të parashikoni kohën. Në shëndet, rënia e mundshme fizike në mbrëmje.

Virgjëresha

Në dashuri, kjo është një kohë e mirë për të vendosur se çfarë është më mirë të bëni. Edhe nëse është e dhimbshme, ju duhet të përfundoni marrëdhëniet e panevojshme. Në vendin e punës, disa probleme ligjore që duhen zgjidhur do t’ju shkaktojnë stres. Në shëndet, pushoni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Peshorja

Në dashuri, mos derdhni stres në marrëdhënie. Historitë që lindin në këtë periudhë janë pozitive për të ardhmen. Mos lejoni që ankthi t’ju konsumojë. Në vendin e punës, problemet nuk zgjidhen, por mund të lindin bashkëpunime të reja pune që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni projektet tuaja. Në shëndet, ju jeni në rënie fizike, ju duhet të rikuperoni formën dhe energjinë.

Akrepi

Në dashuri, Venusi favorizon vazhdimin e historive që kanë lindur në muajin shtator, por ju jeni të shpërqendruar, ju keni kokën diku tjetër. Keqkuptimet në marrëdhëniet me shenjat e Ujorit dhe Luanit. Në vendin e punës, keni përjetuar disa momente trazirash rreth 14 tetorit, por kërkesat tuaja mund të plotësohen ose do të jeni ju që do të bëni një zgjedhje vendimtare. Ditë e shëndetshme, më e mirë, por mos u lodh shumë.

Shigjetari

Në dashuri, me këtë Hënë në aspektin e mirë mund të përjetoni ndjenja intensive. Fitnesi fizik dhe vitaliteti po përmirësohen, ju po rikuperoni një ngarkesë të mirë energjie. Në vendin e punës, me ardhjen e vitit të ri, më në fund do të hapen horizonte të reja dhe suksese të reja. Në shëndet, përpiquni të mos e teproni, relaksohuni.

Bricjapi

Në dashuri, përpiquni të mos krijoni polemika të reja me partnerin. Do të donit të bënit shumë gjëra këtë ditë, por energjia e vogël do t’ju ngadalësojë. Në vendin e punës, sapo keni dalë nga një periudhë e lodhshme, ndjenja juaj e përgjegjësisë shpesh ju shtyn të bëni më shumë sesa duhet. Në shëndet, kjo është gjithashtu një ditë e rëndë, nesër gjërat do të përmirësohen.

Ujori

Në dashuri, sqarime pozitive për çiftet në krizë për një kohë të shkurtër. Çiftet që kanë lindur ose që largohen gjatë kësaj periudhe karakterizohen nga një pasion i fortë. Në vendin e punës, është një kohë e mirë për të kërkuar alternativa të vlefshme për atë që po bëni.

Peshqit

Në dashuri, nëse vini në dyshim një lidhje, kushtojini vëmendje fundjavës tjetër. Ndiheni të pushtuar nga shumë emocione në të njëjtën kohë. Në vendin e punës, kjo periudhë kërkon pak durim, ka shumë të ngjarë që do të duhet të zgjidhni një konflikt të vogël me një epror. Në shëndet, lodhja që keni brenda do të kalojë së shpejti.

Linku: https://www.ultimora.news/Moda-acconciature-per-l-inverno-2021-lo-chignon-basso-di-Federica-Panicucci-e-le-bubble-braid

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/