Home ShowBiz Tronditet bota e sportit, ndaht nga jeta në moshë të re basketbollisti i njohur
Tronditet bota e sportit, ndaht nga jeta në moshë të re basketbollisti i njohur
0

Tronditet bota e sportit, ndaht nga jeta në moshë të re basketbollisti i njohur

0
0

Ish-ylli i NBA-së, Caleb Swanigan, ka vdekur në moshën 25-vjeçare

Basketbollisti i njohur vdiq në moshën 25-vjeçare.  “I shkatërruar,” shkroi ekipi i tij Purdue Boilermakers, më 21 qershor. “Mendimet dhe lutjet tona për familjen dhe miqtë e Caleb Swanigan. Bota humbi një shpirt të butë natën e kaluar.’

Në vitin 2017 pasi luajti dy sezone në Portland, ai u transferua në Sacramento Kings në 2019, përpara se të kthehej në Trail Blazers në 2020. Megjithatë, në mars të atij viti, ai bëri paraqitjen e tij të fundit profesionale gjatë lojës së Blazers kundër Phoenix Suns. .

Vitin e kaluar, fansat dolën në rrjetet sociale për të ndarë se ishin të shqetësuar për mirëqenien e tij pasi fotot e paraqitjes së tij u shfaqën në internet. Sportisrti thuhet se vuante nga një sëmundje e rënde e cila fatkeqësisht i mori jetën.

Linku: https://www.eonline.com/news/1335222/former-nba-star-caleb-swanigan-dead-at-25

Burimi i fotos: unsplash.com