Home Business / Technology Pas 25 vitesh, Titanic befason duke u rikthyer në kinema
Pas 25 vitesh, Titanic befason duke u rikthyer në kinema
0

Pas 25 vitesh, Titanic befason duke u rikthyer në kinema

0
0

Filmi ikon i vitit 1998-ës do të festojë 25-vjetorin e tij me një rishfaqje teatrale, ku madje do të përmisohet teknologjia e filmit duke e konvertuar në 3D, 4K HDR.

Fituesi i çmimit Oscar, interpretuar  nga aktorët Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio u shfaq për herë të parë në kinema në dhjetor të vitit 1997.

Ai është filmi i 3-të më i shikuar në nivel botëror duke krijuar 2.2 miliardë dollarë fitime.

Burime pranë Deadline, kanë bërë të ditur se filmi i ri do të ketë përditësime të aktualizuara teknologjike përsa i përket imazheve dhe audios.

Versioni i ri i filmit do të shpërndahet nga Disney ndërkombëtarisht në 10 shkurt 2023, konfirmoi kompania prodhuese e tij Paramount.

Linku: https://deadline.com/2022/06/titanic-rerelease-date-remastered-version-james-cameron-1235050212/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CZ4zLUovRSP/