Home Aktualitet Pësoi aksident të rëndë me makinë, artistja e njohur ndahet nga jeta
Pësoi aksident të rëndë me makinë, artistja e njohur ndahet nga jeta
0

Pësoi aksident të rëndë me makinë, artistja e njohur ndahet nga jeta

0
0

Artistja Anne Heche ka ndërruar jetë një javë pasi u plagos rëndë në një aksident automobilistik, raporton The Guardian.

Lajmi u konfirmua nga familjarët e saj, pasi paraprakisht kishte njoftuar se do të hiqej nga aparati jetësor. Aktorja ishte 53 vjeç.

Karriera e aktrimit të Heche filloi në 1987 kur ajo luajti në telenovelën e gjatë “Një botë tjetër”. Në vitin 1991, ajo fitoi një Emmy Daytime për Aktoren e Re të shquar në një seri dramatike për shfaqjen.

Ajo është shfaqur në filma të shumtë, duke përfshirë filmin e vitit 1996 “The Juror”, filmin horror të vitit 1997 “I know what you did Last Summer”, “Six Days Seven Nights” i vitit 1998, “Donie Brasco” i vitit 1997 dhe thriller i 2002. “John Q.”

Linku: https://www.huffpost.com/entry/actor-anne-heche-dead_n_62f1be02e4b0f9d8c01fa9c4

Burimi i fotos:unsplash.com