Home Aktualitet Tragjike, boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari i tij
Tragjike, boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari i tij
0

Tragjike, boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari i tij

0
0

Ai u nda nga jeta në moshën 25 vjeçare.

Quinones ishte një boksier i pamposhtur i cili fitoi në rezultatin  (10-0) në ndeshjen e tij me Jose Munoz më 24 shtator në Coliseo… kur u eliminua me më pak se një minutë të mbetur në luftë.

Videoja e përleshjes tregon se Quinones bie përtokë pasi u godit me grusht … dhe ai nuk është në gjendje të ngrihet përsëri në këmbë.

Më pas ai u nxor nga ring me barelë nga personeli mjekësor.

U raportua se Quinones pësoi një mpiksje gjaku në trurin e tij si rezultat i traumës së kokës nga lufta … dhe ishte në koma pas operacionit.

Ai u shpall i vdekur truri të enjten, por qëndroi në respirator deri në vdekjen e tij.

Linku: https://www.tmz.com/2022/09/30/boxer-luis-quinones-dead-knock-out-fight-head-injury-video/

Burimi i fotos: pexels.com