Home Aktualitet Nuk i mbijetoi kancerit, ndahet nga jeta artisti dhe muzikanti i njohur
Nuk i mbijetoi kancerit, ndahet nga jeta artisti dhe muzikanti i njohur
0

Nuk i mbijetoi kancerit, ndahet nga jeta artisti dhe muzikanti i njohur

0
0

Ndahet nga jeta në moshën 45-vjeçare artisti dhe muzikanti Prins Póló

Muzikanti islandez Svavar Pétur Eysteinsson, i njohur më mirë si Prins Póló, ka ndërruar jetë në moshën 45-vjeçare. Svavar u diagnostikua me kancer në fazën 4 në 2018.

Svavar Pétur Eysteinsson themeloi grupin alternative rock Skakkamanage në mesin e viteve 2000. Grupi do të vazhdonte të nxirrte tre albume: Lab of Love në 2006, All Over The Face në 2008 dhe Sounds of Merrymaking në 2014. Svavar Pétur ishte gjithashtu pjesë e grupeve Rúnk dhe Múldýrið.

Svavar filloi të nxjerrë albume nën emrin Prins Póló në 2010 me albumin e tij debutues Jukk. Kënga Niðrá Strönd gëzonte një popullaritet të madh dhe, ndër të tjera, u shfaq në një episod të This American Life në 2013.

Linku: https://www.icelandreview.com/news/artist-and-musician-prins-polo-passes-away-aged-45/

Burimi i fotos:unsplash.com